ПОШТОВИЙ ПРОГРАМНИЙ КЛІЄНТ ЗАМІСТЬ БРАУЗЕРА

 

  Багато звичайно здивуються, мовляв, навіщо потрібна програма, якщо в сучасному світі вже давно інтегрована на рівень браузера, - бери та заходь і користуйся. Однак, досвідчені користувачі ПК і професіонали, вважають, що у поштових клієнтів є ряд переваг перед браузерними рішеннями.

 

Переваги над поштою в браузері

   По-перше , це таки, підтримка декількох ящиків разом і в різних сервісахНе знаю у кого як, але у мене більше десятка e-mail'ів, які мешкають на купі різних доменів: @gmail, @mail, @yandex, @ sonikelf.ru і т.д. Природно, що бігати в браузері з ящика в ящик, навіть за умови, що у мене будуть зроблені на них прямі закладки, все одно замучить: поки залогінешся, поки перевіриш все нове, поки відповіси ... Довго і клопітно. Можна звичайно прикрутити плагін для Firefox, який пошту перевіряє всюди і дозволяє кліком мишки скакати між ящиками, але .. Все одно не те. Нема в подібному рішенні наочності, цілісності, зручності і комфорту. Інтерфейси скрізь різні, функціонал різний і т.д. Інша справа, коли використовуєш той же Thunderbird: вся пошта в одному місці, завантажується автоматично, дизайн попередньо обраний і налаштований тобою ж, пошта рознесена по папках і взагалі все наочно і зручно.

   По-друге , це таки, наочністьЦе про папки і фільтри. Чого завжди не вистачає в браузерних рішеннях, так це можливості нормально і необмежено сортувати пошту по створеним мною ж папках. Так, в Gmail є, так звані ярлики (які в деякому сенсі є потужним і цікавим рішенням), але це все одно трохи не те, що створювані вручну папки під роботу, людей і всякий певний тип листів. Знову ж таки, в поштовому клієнті можна створювати нормальні фільтри повідомлень, які, керуючись заданими правилами, будуть при завантаженні всю цю пошту по папках розкладати, щоб відразу наочно було видно, де у тебе важлива пошта, де всякі повідомлення з соціальних мереж, де листи від друзів, де спам, де щось по роботі і т.п. Тобто не треба розгрібати загальну кашу (не знаю у кого як, а в мене приходить не менше кількох десятків листів на один ящик), звалені в один список "Вхідні". Повинен же бути порядок.

   По-третє , звичайно ж, доступність пошти в офлайні Не дивлячись на вік високих технологій, безлімітний і, здавалося б, вічний інтернет, все одно бувають збої і негаразди різного характеру. Природно, як на зло, під час подібного буває терміново потрібно якесь лист, що містить в собі важливу інформацію, яку, як Ви розумієте, якщо інтернет або ящик, що називається «скис» (або Ви забули від нього пароль), добути природно не вийде. У разі ж використання поштового клієнта, а не браузерного рішення, вся Ваша пошта мешкає не десь там на сервері, а тут, на жорсткому диску, і Ви завжди можете отримати доступ до завантаженої колись поштою.

   Далі, безумовно, функціонал Як не крути, а поштою, що живе «на тій стороні» завжди буде далеко до локально встановленої програми. Справа в тому, що той же Thunderbird, як і Firefox, має досить велику кількість плагінів, без яких неможливо робота з поштою взагалі. Тут і розмітка пошти, і швидкі відповіді (в один клік на клавіатурі) заздалегідь заготовленими шаблонами, і нормальна прив'язка до календаря-органайзера, і повноцінна адресна книга з можливістю її самостійно заповнювати різною інформацією і примітками (а так само виразним експортом), і приголомшливий (за якістю, наочності і зручності) пошук повідомлень, і виразна підтримка RSS, і всякі зовнішні приємності начебто стилів оформлень, шрифтів, кнопочок і т. д. і т. п. Загалом купа всього того, до чого поштою, винесеною на сторону сервера (тобто в браузер), ще рости і рости. До речі, повна добірка, від мене, потужних плагінів для Thunderbird буде, але пізніше, і вийде або окремою статтею, або декількома (аля як випускаються для Firefox).

   Ну і природно, безпеку Є ряд нюансів, які, в разі використання поштового клієнта, а не браузерного рішення, істотно знижують шанси того, що Ваш email аккаунт або пошта з нього, потрапить в руки кого-небудь. А якщо і потрапить, то у Вас завжди є локальна копія (до речі бекапи, як пошти, так і програми-клієнта, робити дуже зручно і їх можна зберігати на флешці, працюючи з поштою на будь-якому комп'ютері). Звичайно, від відсутності виразної пароля вже нічого не врятує, але все ж ...

Інші переваги :

 використання поштового клієнта дозволяє вести роботу з електронною кореспонденцією так, як зручно саме Вам, а не Web-дизайнерові;     

 при наявності декількох адрес електронної пошти освоєння однієї нової програми часто виявляється менш трудомістким, ніж вникання в тонкощі Web-інтерфейсу кожного сервісу;     

 Ви помітно економите вхідний трафік, тому що не завантажуєте сайт сервісу;     

 грамотне налаштування антиспам-фільтрів дозволяє ще більше заощадити трафік і зберегти нервову систему;     

 гнучкі засоби сортування повідомлень, шаблони, перевірка орфографії та інші можливості поштових клієнтів роблять вашу роботу більш зручною та ефективною.     

 Всі сучасні популярні поштові клієнти вміють працювати через протоколи POP і IMAP. Деякі розробники розширюють функціонал поштових клієнтів можливістю роботи з групами новин USENET і читанням RSS-новин.     

 

Популярні поштові клієнти

   Потік електронних листів ніколи не припиняється, і для його обробки потрібне надійний і простий в обігу додаток. На ринку представлено кілька сотень різних поштових клієнтів, але лише одиниці заслуговують нашої уваги. Якщо Ви віддаєте перевагу локальному клієнт веб-інтерфейсу, ми пропонуємо ознайомитися з наступною збіркою додатків для роботи з поштою на Windows 10.

   Так, корпоративний сектор у владі Outlook і Evolution Тісна інтеграція поштового клієнта і органайзера - досить затребуваний симбіоз в світі бізнесу. Крім того, заслужену популярність в офісах здобув The Bat! , Завдяки можливості роботи в якості поштового сервера всередині локальної мережі.

   Сектор домашнього використання включає в себе велику кількість різноманітних поштових програм, від компактного і швидкого Becky! до розкішного IncrediMail .

   Варто також згадати про поштових клієнтів The Bee! і Mutt Бджола призначена для тих, у кого немає вдома комп'ютера, хто змушений працювати виключно за чужими робочими станціями. Ця мініатюрна програма для Windows поміщається на дискетку (426 КБ) і зберігає всі налаштування всередині своєї папки. З допомогою The Bee! Ви зможете не тільки приймати і відсилати електронні листи, а й відправляти SMS-повідомлення. Mutt - це текстовий поштовий клієнт під UNIX-системи, незамінний інструмент на серверах, де графічна оболонка найчастіше не встановлюється.

   А тепер звернемо свої пильні погляди на «гарячу десятку» популярних поштових клієнтів.

Outlook Express 6.0 https://support.microsoft.com/ru -ru

  Легендарна корпорація Microsoft позиціонує свій продукт Outlook Express як додатковий додаток до Internet Explorer для роботи з електронною поштою. Дійсно, інтерфейс поштового клієнта має багато спільного з вбудованим в Windows XP браузером.

  Потужний Wizard при первинному старті полегшує перше знайомство з програмою для новачків. Як панелі інструментів використовуються стандартні засоби Windows, кількість кнопок на панелі зведено до мінімуму, що робить освоєння поштового клієнта максимально простим.
  Дуже грамотно реалізована стартова сторінка поштового клієнта, на якій розміщуються посилання на всі основні дії з ним, а також один довільний корисну пораду, пов'язаний з освоєнням програми. Outlook Express має велику російськомовну довідку, докладно описує всі нюанси роботи з програмою. З невеликою часткою іронії хочеться зауважити, що виготовлення якісних «довідок» - сильне місце корпорації Microsoft. Просто, ми не звикли це цінувати.

   Outlook 2003 https://support.microsoft.com/ru-ru

   Сьогодні важко знайти користувача персонального комп'ютера, який би жодного разу не бачив Microsoft Office. Розуміння інтерфейсу офісного пакету - ключ до розгадки таїнства освоєння Outlook. Всю настройку програми можна сміливо довірити потужної магії численних Wizard-ів. На жаль, імпорт пошти можливий тільки з Outlook Express.

Відповіді на безліч питань даються в докладній російськомовній довідці, однак доведеться витрачати велику кількість трафіку, так як основна частина довідкової системи є компактним браузером і завантажує всі дані з сайту компанії розробника. Крім того, на сайті розробника можна знайти окремі навчальні курси за програмою.

   Розкладка вікон за замовчуванням відрізняється від загальноприйнятої, але це легко виправляється. Головне меню програми не перевантажено, незважаючи на широке коло розв'язуваних програмою завдань, розташування елементів логічно продумано.

   The Bat! 3.62 PRO https://www.ritlabs.com/ru/products/thebat/

   Інтерфейс The Bat! є еволюційним розвитком технологій, закладених ще в дев'яності роки минулого століття. За останні роки поштовий клієнт знайшов нові риси у вигляді красивих іконок на панелі інструментів, а самі панелі можна переміщати мишею в межах всього робочого вікна програми.

   Але незмінною залишилася тенденція збільшення кількості однотипних пунктів меню, що регулярно походить від версії до версії. Зрозуміло, для користувача, що працює з кажаном з найперших версій, подібне плавне нарощування складності інтерфейсу здається практично непомітним, але для бажаючих вперше перейти на молдавську програму, це може стати серйозною перешкодою. Російськомовна термінологія, яка використовується в програмі, сильно відрізняється від звичних стандартів. Відсутність стартової сторінки також може ускладнити перші кроки. Довідка англійською мовою.

   Mozilla Thunderbird 1.5: https://www.mozilla.org/uk/thunderbird/

   Інтерфейс Mozilla Thunderbird, а також структура меню і налаштувань багато в чому повторює браузер Mozilla Firefox. Mozilla Thunderbird - єдиний поштовий клієнт, в якому Ви можете відображати всі облікові записи як в одній групі папок, так і в окремих групах. Простота й інтуїтивність налаштувань затьмарюється одним фактом - процедура введення пароля облікового запису зроблена за принципом браузера. При першому зверненні до сервера Вам запропонують ввести пароль, який можна відразу запам'ятати. Надалі до налаштувань паролів можна буде достукатися тільки з розділу приватності. Подібний механізм не застосовується в поштових клієнтах і може викликати труднощі у новачків. Можливість зміни тим оформлення, помножена на їх величезний вибір, не дозволить нудьгувати любителям зміни зовнішнього вигляду програм.

   KMail 1.8.2: https://userbase.kde.org/KMail

   Поштовий клієнт, що входить до складу KDE, освоюється за кілька хвилин, якщо Ви маєте досвід роботи в цьому робочому середовищі. В іншому випадку, основні проблеми виникнуть не з самим поштовим клієнтом, а з незвичним для користувача Windows інтерфейсом KDE.

   Меню і налаштування програми виконані в традиційному стилі KDE, їх освоєння не викликає складнощів.

   Широкі можливості імпорту дозволяють переносити поштові бази з безлічі клієнтів (Outlook Express, Mozilla Thunderbird, Opera M2, Evolution і інші).

   Becky! 2.24.02: http://www.rimarts.co.jp/

   Becky! є яскравим прикладом японського мінімалізму в світі програмного забезпечення. Перше знайомство з поштовим клієнтом змушує провести паралель з автомобілем Toyota Corolla - зразком японської скромності.

   Новачкові буде важкувато освоїти непомітний інтерфейс програми з жіночим ім'ям Беккі. Тут немає чарівництва Wizard-ів, барвистих стартових сторінок і інших помічників в освоєнні. Однак проста, лаконічна система меню виявляється найчастіше ефективніше, дозволяючи без особливих зусиль щодо швидко увійти в курс справи.

   PocoMail 4.0: http://www.pocomail.com/home/

   PocoMail - ще один представник «старої школи» поштових клієнтів, визнаний у 2000 році кращим продуктом в своїй категорії.

Освоєння поштового клієнта починається з потужного Wizard-а, що дозволяє по кроках ввести початкові налаштування. Імпорт поштової бази з Mozilla Thunderbird не працює (пишеться, що операція виконана, але листи не переносяться), але користувачі Outlook Express зможуть працювати зі своєю колишньою базою.

   Налаштування панелі інструментів дуже нагадує Outlook Express. Крім цього, Ви можете змінювати розкладку вікон і колірний малюнок. Любителі несподіванок можуть вибрати « випадкову » колірну схему.

   Структура меню має багато спільного з вбудованим в Windows поштовим клієнтом, але вікно налаштувань програми підозріло нагадує The Bat !. Втім, подібна структура налаштувань - це тільки плюс, що спрощує перехід з однієї програми на іншу.

   Evolution 2.4.0: https://www.microfocus.com/?utm_medium=301&utm_source=novell.com

   Будучи поштовим клієнтом GNOME, Evolution вимагає наявності навичок роботи в цьому робочому середовищі. З точки зору користувача GNOME, Evolution не представляє особливої тяжкості для вивчення, особливо якщо Ви колись користувалися поштовим клієнтом Outlook. В іншому випадку, багато що може здатися незвичним. Панель інструментів практично не налаштовується, багато функцій Evolution не поширені серед популярних конкурентів і вимагають окремого вивчення.

   Opera M2 8.50: http://www.opera.com/ru/computer/mail
   Будучи частиною інтегрованого пакету, поштовий клієнт не викличе ніяких труднощів при наявності навичок роботи з браузером Opera. Однак освоєння програми з нуля може викликати серйозні труднощі. Вивчення величезної кількості налаштувань, з яких лише мала частина відноситься до поштового клієнта - посильне заняття для ентузіастів і справжня головоломка для рядового користувача.

   IncrediMail Xe http://www.incredimail.com/en

  IncrediMail - неймовірно красивий поштовий клієнт з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і максимально спрощеною структурою меню. Стартова сторінка поштового клієнта в яскравій формі оповідає про його основні переваги. Крім того, в ігровій формі Вам пропонують пройти кілька захоплюючих турів освоєння програми. Важко не втриматися, щоб не пройти курс навчання і, зверхньо поглядаючи на монітор, вважати себе гуру в плані пізнання IncrediMail.

   Варто відразу обмовитися, що заради навчання доведеться витратити чимало трафіку, так як сам курс не входить в дистрибутив, а розташовується на сайті розробника.

Розташування елементів управління, структура налаштувань IncrediMail багато в чому схожі на Outlook Express, що спрощує адаптацію до нової програми.

Інші поштові програмні клієнти :

Mailbird https://www.getmailbird.com/

eM Client http://www.emclient.com/download

Inky https://inky.com/

Claws Mail http://www.claws-mail.org/win32/ 

Zimbra Desktop https://www.zimbra.com/downloads/zimbra-desktop/

TouchMail https://www.microsoft.com/en-us/store/p/touchmail/9wzdncrfj4p3?tduid=(ae85d273818dfd64597ba08190898333)(259740)(2542549)(d_wp