Централізоване оновлення драйверів


       У цій статті ми розкриємо переваги централізованого оновлення драйверів і наведемо приклади програм, які допомагають прискорити і спростити оновлення драйверів.
       Перш за все звертаємо увагу, що драйвер відповідає за комунікацію і взаємодію між апаратними пристроями, що входять до складу ПК. Так, для роботи кожної функції у Вашому комп'ютері потрібен драйвер, а в деяких випадках більш ніж один. У той же час, комп'ютер, що використовує застарілі драйвери, може працювати нестабільно, менш продуктивно і відчувати збої в роботі апаратури. Тому, в першу чергу, оновлення необхідно для того, щоб уникнути і мінімізувати помилки користувача / пристроїв комп'ютера, забезпечити найкращу сумісність і продуктивність системи.
        Таким чином, оновивши драйвери пристроїв, Ви:
-    забезпечите кращу продуктивність комп'ютера
-    усуньте деякі операційні (системні і мережеві) помилки;
-    зможете працювати з найновішим програмним забезпеченням;
-    будете впевнені, що всі встановлені пристрої працюють правильно і належним чином (не виникає «робочих» конфліктів);
-    знаєте, що встановлене внутрішнє і зовнішнє обладнання працює на повну, без обмеження своїх можливостей.
         Оновити драйвера можна за допомогою програми Windows Software Update Services (для серверів існує Windows Server Update Services (WSUS)). Дана утиліта є стандартною програмою для централізованого оновлення драйверів. Але, як і практично всі стандартні програми, встановлений в ОС Windows за замовчуванням Центр оновлень поступається спеціалізованим утилітам або пакетам централізованого оновлення драйверів і програмного обеспеченіея (ПО). Але справа навіть не це, а в тому, що такі програми потрібні. Це обумовлено тим, що встановлювати драйвера вручну дуже незручно і займає багато часу. До того ж, не кожен з користувачів ПК знає, які драйвера потрібно встановлювати і коли їх оновлювати, а також, як його дії вплинуть на систему в цілому (чи не зашкодять). Крім цього, програми для централізованого оновлення драйверів мають і інші переваги. Наприклад, керувати списком автозавантаження і видаляти непотрібні вам програми. В налаштуваннях утиліти Ви можете задати список програм, які ніколи не потрібно оновлювати, активувати функцію створення точки відновлення перед початком роботи установника і навіть зробити так, щоб утиліта оновлювала ваші програми за розкладом. Більш того, програми для централізованого оновлення драйверів постійно сканує комп'ютер на стан драйвером і, коли Ваш ПК підключений до Інтернету, перевіряє наявність нових версій драйверів. При цьому, вони мають великий список програм і драйверів, які необхідні Вашого комп'ютера для нормальної роботи.
        Існує безліч програм, за допомогою яких можна не хвилюватися про оновлення драйверів. Так, багато користувачів використовують для централізованого (пакетного) оновлення драйверів DRIVERfighter, DriverPack Solution, Active Directory, Allmyapps, Patch My PC. Також дуже популярні:

DriverMax: www.innovative-sol.com/drivermax

Device Doctor: www.devicedoctor.com

Ubuntu: https://habrahabr.ru/post/160579/

Soft4Boost Update Checker: http://sorentioapps.com/update-checker

Update Notifier: http://cleansofts.org/

Software-UpToDate: http://www.software-uptodate.de/cms/us/home/

Secunia Personal Software Inspector:

https://www.flexera.com/enterprise/products/software-vulnerability-management/personal-software-inspector/

Software Update Monitor: http://www.kcsoftwares.com/?sumo

UpdateStar 9: http://client.updatestar.com/en/updatestar

Milouz Market: http://market.milouz.com/

FileHippo: http://filehippo.com/

Allmyapps:

Software Informer: http://software.informer.com/


Patch My PC: