Розширений буфер обміну
 
Буфер обміну (англ. Clipboard) - проміжне сховище даних, що надається програмним забезпеченням і призначене для перенесення або копіювання між додатками або частинами однієї програми через операції вирізати, копіювати, вставити.
Як правило, додатки використовують буфер обміну, що надається операційною системою або іншим середовищем через певний інтерфейс. Деякі додатки можуть використовувати свій власний буфер обміну, доступний тільки в них.
Іншими словами, буфер обміну (buffer) - це пам'ять комп'ютера, призначена для проміжного зберігання інформації. Він застосовується для обміну інформацією як між документами однієї програми, так і між документами різних додатків.
Буфер обміну - один з найбільш використовуваних інструментів операційної системи. Ми настільки звикли до стандартних командам Ctrl + C, Ctrl + X і Ctrl + V, що виконуємо операції копіювання і вставки фрагментів даних «на автоматі». Ці прості операції дозволяють заощадити масу часу. А якщо вдосконалити звичайні можливості буфера обміну Windows за допомогою спеціальних додатків, можна ще більше підвищити ефективність роботи.
У старих версіях ОС Windows (Windows 2000 і Windows XP) є вбудована утиліта перегляду буфера обміну - «Папка обміну» ( «Clipboard Viewer»). Її можна запустити, відкривши меню «Пуск» - «Виконати» - «clipbrd.exe». У більш пізніх ОС Windows (Windows Vista / 7/8/10) виробник ОС (Microsoft) прибрав з постачання операційної системи дану утиліту.
Програма перегляду буфера обміну, яку поставляють в складі ОС Windows 2000 / Windows XP, дозволяє переглядати вміст буфера обміну в вигляді тексту, тексту з оформленням (RTF) або зображення (BMP / WMF / EMF). Програма перегляду буфера обміну також дозволяє зберегти весь вміст буфера обміну в файл з розширенням .CLP. Файли даного формату можна переглянути і завантажити в буфер обміну за допомогою даної програми перегляду буфера обміну.
Стандартний буфер обміну в MS Office і в Visual studio має кілька важливих недоліків. По-перше, число що запам'ятовуються фрагментів обмежена. По-друге, запам'ятовуються тільки ті фрагменти, які були скопійовані всередині додатків. Нарешті, немає можливості вставки збережених об'єктів в сторонні програми, а при закритті MS Office або Visual studio всі збережені дані зникають.
Існують спеціальні програми - менеджери буфера обміну, які розширюють зазвичай використовуються можливості. До базових операцій вони додають нові можливості:
  •  мати кілька буферів з можливістю поєднувати, розділяти і редагувати їх вміст;
  •  вибирати буфер, в який будуть зберігатися вирізані чи зкопійовані дані;
  •  вибирати буфер, з якого дані будуть вставлятися;
  •  працювати з даними різних форматів;
  •  зберігати дані для зберігання;
  • індексувати, позначати і здійснювати пошук по збереженим даними;
  • переглядати історію скопійованих даних і взаємодіяти з базою даний в більш комфортному вигляді.
До таких менеджерів буфера обміну належать M8 Multi Clipboard 9.30, ClipMate 7.1, Glipper - менеджер буфера обміну для GNOME, а також: Ditto: http://ditto-cp.sourceforge.net/
ArsClip 3.2.1: http://www.joejoesoft.com/cms/showpage.php?cid=97
Clipboard Magic 5.0: http://www.cybermatrix.com/clipboard-magic.html
CLCL 1.1.2: http://www.nakka.com/soft/clcl/index_rus.html

Global Clipboard 2.3: