В основі будь-якого комп'ютера, незалежно від його призначення і завдань, які він виконує, лежать дві основні складові - процесор і материнська плата. CPU і материнка взаємопов'язані, повинні бути сумісні, тому один компонент обов'язково купується під інший. При виборі потрібно орієнтуватися на форм-фактор, від якого залежатимуть розмір системного блоку, сокет, чіпсет і ряд інших параметрів, що визначають продуктивність збірки. Докладний огляд материнських плат Kllisre, особливості та відмінності кожного покоління наведені в цій статті.
Материнські плати Kllisre
Kllisre - китайський виробник комплектуючих для ПК. Основним напрямком діяльності бренду є випуск материнських плат. Крім цього, Kllisre також виробляє оперативну пам'ять, кулери для систем охолодження комп'ютерів, SSD-диски. Китайська продукція характеризується гарною якістю а також дефектів, при цьому її вартість дешевша, порівняно з материнками преміум-сегмента від MSI, Gigabyte і інших.
При виборі в першу чергу потрібно визначитися з форм-фактором:
- АТС. Це повнорозмірні моделі, призначені для настільних ПК. АТС - оптимальний варіант, що дозволяє підключити більше додаткових пристроїв. Материнки в такому форм-факторі оснащуються безліччю слотів. Розміри - 305х244 мм.
- Micro-ATX. Більш компактний варіант. Незважаючи на невеликі габарити, можуть використовуватися в системних блоках під АТХ форм-фактор. Розміри становлять 244х244 мм.
- Mini-ATX. Найкомпактніший тип. Розмір не більше будь-якої сучасної ігрової консолі. Така збірка займає мінімум місця на робочому столі. Розміри пристрою становлять 170х170 мм.
Для материнських плат Kllisre характерні висока швидкість передачі даних і практичність. Можливість розгону процесора і оперативної пам'яті дозволяє використовувати материнку для виконання навіть самих продуктивних задач.
Покоління материнок Kllisre
Можна виділити три основних покоління материнських плат Kllisre:
- Х58;
- Х79;
- Х99.
Для кожного покоління характерні свої особливості і відмінності. Розберемо їх докладно.
Х58
Основні характеристики материнок Kllisre покоління Х58:
- структура пристрою - М-АТС, розміри плати становлять 242х185 мм;
- роз'єм для підключення процесора - LGA 1366;
- два слоти пам'яті для підключення планок DDR3;
- відсутність вбудованої відеокарти;
- максимальний обсяг ОЗУ - 2х16 Гб;
- 4 інтерфейсу SATA 2.0 і 8 слотів для USB 2.0;
- підтримка ОЗУ без ЕСС / REG ECC;
- виробник чіпсета - Intel;
- відповідність сертифікату якості РЄ;
- оснащення гнізда живлення пристрою 8- і 24-піновим роз'ємами.
Однією з особливостей материнських плат покоління Х58 є використання при складанні твердих конденсаторів. Це забезпечує стабільність роботи пристрою і надійність. Саме конденсатори є найслабшим елементом в будь-який материнке.
Х79
Недорогі материнки Х79 М2 / М3 можна зустріти в продажу під брендом Jingsha. Ці моделі завоювали ринок ще в 2019 році за рахунок доступної вартості. При цьому М2 / М3 - один з найбільш перевірених і стабільних варіантів для збірки бюджетного комп'ютера на 2011 сокеті.
Основні параметри:
- В М2 / М3 можуть використовуватися абсолютно різні чіпсети. Версії материнок без SATA 3.0 оснащуються чіпсетами Н61 або С202 для плат М2 і М3 відповідно. Якщо передбачені слоти SATA 3.0, материнка може комплектуватися чіпсетами Р75, В75 або С204.
- Модель М2 / М3 підтримує процесори «Інтел Кор» I7 і «Ксеон» (1600, 2600).
- Виробник передбачив можливість керування таймингами. Для цього установка програматора не потрібно.
- Дана версія підтримує роботу з двоканальної ОЗУ і дозволяє підключити дві планки оперативної пам'яті DDR3. М2 / М3 працюють з ЕСС і non-ЕСС.
- Виробником передбачено три роз'єми для підключення вентиляторів - два для корпусних (на 4 і 3 Піна) і 1 - для процесорного.
- Дана версія Х79 оснащується двома слотами PCI - х16 і х4.
У Х79 М2 / М3 без SATA 3.0 передбачаються два порти PS / 2 (для підключення миші і клавіатури), шість слотів USB 2.0 (на корпусі) і один вихід для виносного USB 3.0. Звукова плата в версіях з SATA 3.0 і без неї ідентична Realtek ALC662 \ ALC892. Єдина відмінність Х79 М2 / М3 з SATA 3.0 полягає в тому, що в останній передбачаються два USB слота 3.0 і чотири - USB 2.0.
Материнські плати М2 / М3 можуть випускатися як на десктопних, так і на серверних чіпсетах. Замовляючи пристрій в Китаї, передбачити, яка саме версія прийде, неможливо. Крім технічних параметрів, материнки можуть відрізнятися за кольором, а також за наявністю радіатора на VRM. Якщо планується розгін материнки, купувати версію без радіаторного пристрою не рекомендується.
Двопроцесорна версія Х79 Е-АТС відноситься до категорії високотехнологічних і сучасних девайсів. Ця плата оснащується 8 роз'ємами для підключення слотів DDR3. Е-АТС підтримує обсяг ОЗУ до 256 гігабайт. На Х79 можна зібрати повноцінну робочу станцію. Можливості материнки дозволяють вирішувати будь-які завдання в рази швидше.
Основні характеристики і можливості:
- один 24-піновий і два 8-піновий роз'єму живлення;
- платформа для центральних процесорів Intel;
- роз'єм для відеокарти 2хPCI-Е Х16;
- два роз'єми USB 3.0 і вісім слотів для USB 2.0 Pin;
- два інтерфейси SATA 3.0 і чотири інтерфейси SATA 2.0;
- наявність подвійного гігабітного інтерфейсу Ethernet.
Версія Е-АТС двостороння. Ця материнка від Kllisre - оптимальний варіант для створення комфортних умов роботи при мінімальних вкладеннях. Розміри пристрою становлять 300х293 мм.
Чіпсети материнських плат Kllisre
На яких чіпсетах можуть бути побудовані материнки Kllisre:
- Р75;
- В75;
- Q67;
- Н61;
- НМ65;
- С202;
- С204;
- С612.
Чіпсет являє собою набір мікросхем, завдяки якому забезпечується стабільність роботи інших комп'ютерних комплектуючих. Від нього залежать продуктивність і швидкість машини в цілому. Конструктивно чіпсет складається з північного і південного мостів. Перший забезпечує зв'язок CPU з ОЗУ, другий - взаємодія процесора з жорстким диском і платами розширення.
Сокети
Сокети представляють собою частини програмного інтерфейсу, що відповідають за обмін даними між процесами. Їх особливості в тому, що вони практично не сумісні один з одним. Цей елемент потрібен для швидкої заміни процесора або при апгрейді системи більш продуктивним CPU.
Сокети материнських плат Kllisre:
- тисячу триста п'ятьдесят шість;
- 2011 року;
- 2011-3.
Основна перевага 2011 сокетов для збірки ігрових машин полягає в великих обсягах кеш-пам'яті. Цей варіант відмінно вирішує завдання з багатопотокової обчислювальної навантаженням.
Серії процесорів Kllisre
Х79 підтримує CPU Intel Core I7, Xeon 1600, Xeon 2600 версій v1 і v2. Цю материнку можна оснастити серверним процесором Intel Xeon E5 2689 під сокет LGA 2011. Плата Х99 обладнується Xeon E5 2620, E5 2678, 2640 і іншими аналогами.
Потенціал розгону материнських плат Kllisre
Китайські виробники йдуть в ногу з часом, тому розгінний потенціал для пристроїв на LGA 2011 залишається без змін. Власник збірки на базі Kllisre може розраховувати на стабільну роботу ЦПУ з розблокованим множником на частоті до 4,2 ГГц. Для ігрового ПК оптимальний бюджетний процесор - Xeon E5 1620 з можливістю розгону. Якщо така маніпуляція з материнки не планується, вибирайте Xeon Е5 2689. Для ігрових ПК можна використовувати відеокарти класу Nvidia 1070/1080 або інші аналоги від AMD.
У Х79 М2 / М3 стоковий BIOS не передбачає функціонал для редагування таймінгів пам'яті. Відповідно, її розгін можливий максимум до 1 866 МГц. Однак версії Х79 М2 / М3 сумісні з BIOS від Х79 Turbo, прошити який вийде без програматора.
Якщо комп'ютер оснащений серверним чіпсетом С204, до прошивці базової системи потрібно підходити з особливою обережністю. На практиці бували випадки «окірпічіванія» материнських плат. Це означає, що пристрій не може бути відновлено без перепрошивки рідного BIOS. Проблема для чіпсетів С204 зустрічається не дуже часто, але краще не ризикувати.