З вибором процесора при складанні комп'ютера зазвичай проблем не виникає, але покупка материнської плати - окрема тема. Продукція від китайського бренду Huananzhi давно вийшла на наш ринок і стала популярною за рахунок цінової доступності і високої продуктивності. У цій статті - детальний огляд материнських плат «Хуанан» з описом особливостей кожного сокета.

Материнські плати «Хуанан»

Материнки від китайського бренду характеризуються більш доступною вартістю, в порівнянні з комплектуючими деталями від інших виробників. Для цих плат характерна висока надійність, як для китайської продукції в цілому. Незалежно від моделі, всі материнки підтримують розгін оперативки і CPU. За деякими даними, збірка плат «Хуанан» проводиться на тих же підприємствах, що і пристроїв від брендів Gigabyte, MSI, Asus і інших.

Материнскиі плати Huananzhi

Обладнання від Huananzhi характеризується високою швидкістю передачі даних. У будь-який материнке найслабшим місцем є конденсатори. Але плати Huananzhi в цьому плані - більш стабільний і практичних варіант. При складанні використовуються твердотільні конденсатори, що забезпечують надійність пристрою, а також розширюють можливості оверклокінгу.

Покоління материнок від Huananzhi

Можна виділити три покоління материнських плат Huanan:

  • Х58;
  • Х79;
  • Х99.

Розберемо особливості кожного з них.

Huananzhi X58

Основні характеристики цієї моделі:

  • форм-фактор пристрою - АТС;
  • максимально допустима частота оперативної пам'яті - 1 600 ГГц;
  • 2 або 3 слота для модулів ОЗУ;
  • вбудована мережева плата. Вона працює зі швидкістю 100/1 000 Мбіт / с;
  • слоти PCI, PCI Express х1, 2 PCI Express х16, 3 виходи для підключення Sata 2;
  • звукова плата - Realtek;
  • два USB-порту 3.0 і шість USB стандарту 2.0;
  • два роз'єми PS / 2 для підключення миші і клавіатури;
  • 3 стандартних аудіовиходу;
  • 1 роз'єм RJ-45.

Надійна шестифазний схема харчування пропонує величезні можливості для розгону процесора. Виробник передбачив підключення високопродуктивних кулерів потужністю до 187 Ватт. Однією з особливостей є підтримка пам'яті формату Registered RDIMM, що в цілому здешевлює вартість готового ігрового комп'ютера.

Huananzhi Х58 є універсальним варіантом. Система може бути сумісна з останніми відеокартами. Відпрацьовані технології виробництва і ретельний відбір комплектуючих деталей роблять цю материнку надійної і затребуваною для збірки недорогих, але потужних ПК. Х50 - ідеальний варіант для створення графічних станцій початкового рівня. Плата підтримує підключення процесорів до 6 ядер. При складанні комп'ютера необхідно використовувати блок живлення потужністю не менше 500 Вт.

Huananzhi X79

Ранні версії цієї материнки з'явилися в 2016 році, т. Е. До того, як сокет 2011 рік став масовим. Плати були працездатні, але не підтримували ЕСС-пам'ять. Вони не могли забезпечити стабільний розгін. Не всі відеоадаптери від AMD працювали коректно. Версія 2.49 перевершила за характеристиками своїх попередників 2.46 і 2.47. В останніх двох не працював режим сну - система відключалася, але кулери продовжували функціонувати. В 2.46 швидкість порту М2 була низькою, а температурні датчики показували некоректні дані.

Модель 2.49 відрізнялася від попередників:

  • використанням чіпсета B75 замість С602;
  • наявністю 1 слота SATA 3.0;
  • повільним SATA M2;
  • використанням звукової плати 7.1 замість 5.1;
  • зручним розташуванням SATA-портів;
  • різними додатковими поліпшеннями.

В 2.49Р можуть використовуватися різні чіпсети. При цьому розгінний потенціал залишився на тому ж рівні - 4-4,2 ГГц. Версію Х79 2.49 Plus торкнулися переважно косметичні зміни. У ній з'явилися додаткове підсвічування зліва від PCI-E портів і індикатор Post-кодів.

Наступна вдосконалена версія 2.49 РВ надійшла в масове виробництво в 2019 році. Для цієї материнської плати характерні більш агресивна розфарбовування і наявність додаткового NVME-порту. Ще через один року виробник провів ребрендинг моделі, після чого вона стала називатися Luxury. У цій версії NVME-роз'єми функціонують на шині PCI-E X4.

Х79 2.49ЗС, або Luxury 2.1, оснащується двома вбудованими кулерами над VRM. Для більшої зручності управління передбачені кнопки включення і перезавантаження. У цій версії є порт М2 NGFF, але потрібно враховувати, що його активація впливає на налаштування слота SATA 3.0. Щоб змінити режим роботи, передбачається додатковий перемикач на материнке. Через BIOS можна розігнати процесор і оперативну пам'ять до 1 866 МГц.

Материнка Х79-4D виконана в чорно-помаранчевої забарвленням. Тут виробник передбачив лише 4 слота для підключення ОЗУ, відповідно, при установці двох процесорів кожен CPU отримає тільки по два канали. А адже саме чотирьохканальна пам'ять є ключовою особливістю 2011 сокета.

У версії Х79-4D АВ, крім NVME-слота, який став вже стандартним для сучасних китайських материнок, передбачається додатковий LAN-порт. Також додано два роз'єми SATA 3.0. Бічні слоти розташовані під невеликим кутом. Змінилася забарвлення текстоліту, що в цілому робить дизайн пристрою іншим.

Huananzhi X99

Материнка Huananzhi X99 TF для сокета 2011-3 виділяється серед інших моделей лінійки сучасним дизайном. Плата вважається одним з найбільш вдалих китайських пристроїв для цього сокета. Дизайн материнки виконаний в чорно-білому кольорі. У X99 TF передбачаються вбудована задня панель і металізовані слоти для PCI-E x16.

Також в цій версії є чотири роз'єми для кожного типу ОЗУ. Сірі слоти призначені для DDR3, чорні - для DDR4. Незалежно від обраного типу ОЗУ, максимальний обсяг пам'яті може бути не більше 128 Гб. Для DDR3 максимально можлива частота розгону становить 1 866 МГц, для DDR4 цей показник збільшується до 2 400 Мгц. Але використовувати обидва типи ОЗУ одночасно не вийде.

У підсистемі живлення CPU передбачається шість фаз, для охолодження процесора використовуються два невеликих кулера. Вентилятори вбудовані в радіаторне пристрій. Така система охолодження раніше не зустрічалася ні на материнських платах «Хуананзі», ні на пристроях від інших китайських брендів. До приємних дрібниць можна віднести індикатор Post-кодів, кнопки активації і перезавантаження, слот для RGB-елементів.

Чіпсети материнських плат Huanan

У материнках «Хуанан» використовуються наступні види чіпсетів:

  • С602 - серверний, з його допомогою можна трохи підняти шину через setFSB;
  • B75 - прийшов на зміну серверного С620, основним недоліком є ​​тільки один слот SATA 3.0, розгін через setFSB в даному випадку неможливий;
  • Х58 - контроллер ОЗУ відсутня, а в системах на базі цього чіпсета пам'ять підключається безпосередньо до ЦПУ. Х58 підтримує розгін і може працювати як з Core i7, так і з Xeon;
  • Х79 - один з новітніх варіантів, однак не підтримує технологію Smart Response;
  • Н61 - бюджетний чіпсет, що дозволяє підключити тільки два модулі ОЗУ, сумісний з усіма CPU на LGA1155.

У майбутньому очікується введення Smart Response в Х79. Ця технологія забезпечує кешування жорсткого диска за рахунок SSD, що в цілому прискорює роботу ПК.

Cокети

Сокети материнських плат Huananzhi:

  • 1155;
  • 1366;
  • 2011 року.

Сокет 2011 - прямий нащадок 1366, який успадкував всі переваги свого попередника.

Потенціал розгону материнських плат Huananzhi

Багато моделей Huananzhi підтримують управління таймингами, а також можливість розгону контролера пам'яті. Це дозволяє збільшити пропускну здатність ОЗУ. Деякі CPU серії Xeon Е5 підтримують розгін множником і управління напругою.

Щоб збільшити частоту DDR3, зробіть наступне:

  • зайдіть в BIOS і скиньте настройки кнопкою F9;
  • перейдіть в меню налаштувань пам'яті (Memory Configuration) і вручну виставте частоту;
  • в пункті Memory Timings змініть параметр з Auto на Manual. Без цього конфігурація не запам'ятається;
  • збережіть налаштування і перезавантажте ПК;
  • поверніться в BIOS і налаштуйте тайминги.

Що стосується розгону процесора, то в деяких материнках Х79 з розблокованим CPU в BIOS можна виставити множник більше 39. У такому випадку потрібно перепрошивка.