Базовим контролером, що значно полегшує роботу з ПК або ноутбуком, є миша. З 1970-х років вона робить роботу з ПК більш простою та ефективною. Перші моделі оснащувалися кулькою, нині стандартна комп'ютерна миша має оптичний чи лазерний сенсор із можливістю регулювання дозволу.

До цих пір затребуваними залишаються провідні моделі мишей, що підключаються до стандартного розміру USB. У той же час все більшої популярності набувають і бездротові моделі перевагою яких є більший комфорт роботи.

Чи зручна комп'ютерна миша?

Велике значення має форма електронного гризуна. Комп'ютерна миша може бути симетричною або профільованою. Симетричні моделі є хорошим вибором для більшості користувачів, оскільки вони найбільш універсальні і зручно керувати ними – як правою, так і лівою рукою.

Контурна миша зазвичай розрахована праворуч. Вона має ергономічніший дизайн, тому з нею буде зручніше при тривалій роботі за комп'ютером. Практично кожна миша оснащена коліщатком клікабельним, а роботу в додатках полегшують додаткові бічні кнопки.

Ігрова комп'ютерна миша

Ігрова комп'ютерна миша має бути адаптована в першу чергу до хвату вашої руки, і існує три типи:

  • долонний хват;
  • кігтьовий хват;
  • хват кінчиками пальців.

Найбільш поширеним є долонний хват, при якому комп'ютерна миша приймає на себе практично всю вагу руки, а пальці натискають на кнопки практично всією поверхнею. Якщо ви надаєте перевагу такому розташування, виберіть мишу тонкого дизайну, в якій достатньо місця для відпочинку руки.

Кігтьовий хват, як випливає з назви, нагадує кіготь. Ваше зап'ястя спирається на панель, і ви натискаєте на кнопки лише кінчиками пальців. Короткі миші будуть добре працювати з цим налаштуванням. Проміжним варіантом між цими двома є захоплення кінчиками пальців. Хоч рука лежить на мишці, на кнопки натискають тільки кінчики пальців. З таким налаштуванням варто вибирати ергономічну мишу.

Яка миша для ноутбука?

Якщо вам потрібна миша для ноутбука, особливу увагу варто звернути на бездротові моделі. Працювати з портативним комп'ютером можна практично за будь-яких умов, і тоді свобода, яку дає бездротова миша, буде на вагу золота.

Більшість моделей оснащені міні-приймачем, який легко можна заховати у корпусі миші, а живлення забезпечується вбудованою акумуляторною батареєю або змінними батареями. Типова миша для ноутбука також буде меншою за традиційну модель. Звичайно, ніщо не заважає вам використовувати з ноутбуком традиційну дротову USB-мишу.