ІНФОРМАЦІЯ ПРО ТЕМПЕРАТУРУ КОМП'ЮТЕРА
 
Дві головні причини знати температуру комп'ютера.
  •  По-перше, для того, щоб розуміти чи не перегрівається комп'ютер, тому що, при постійному перегріві, комп'ютер може гірше працювати, а також може просто зламатися.
  •  По-друге, вам потрібно знати температуру для того, щоб вчасно почистити комп'ютер від пилу.
Також існує два способи перевірити температуру процесора, відеокарти і інших компонентів комп'ютера / ноутбука:
1. Подивитися температуру в БІОС.
2. Використовуючи сторонні програми, тестуючи основні компоненти ПК під піковими навантаженнями.
Дізнатися температуру процесора і інших компонентів в БІОС.
Для того, щоб потрапити в БІОС при завантаженні комп'ютера / ноутбука, натисніть клавішу F2 або Del (кнопки можуть відрізнятися, залежить від моделі материнської плати). Потім в налаштуваннях необхідно знайти меню Power або Monitor (в різних версіях БІОС буде по різному). Там ви побачите температуру процесора, материнської плати і т.д.
Це простий і швидкий шлях дізнатися температуру
Миттєво, просто і без зайвих проблем можна провести заміри температур різних компонентів комп'ютера, використовуючи програму HWMonitor.

Вона не вимагає установки, зайвих рухів тіла і інших жахів життя.
Цей спосіб більш точний, але довгий, тобто під навантаженням = в процесі роботи.
Температури в простої (коли комп'ютер майже не використовується, - це одне). А ось під навантаженням і в стрес-стані - це інше. Тому для зняття показів температур ми скористаємося перевіреною часом програмою - AIDA 64 (колишній Everest).
У відкритій великій і страшній програмі треба перейти на вкладку «Комп'ютер-Датчик». Там Ви побачите всі температури компонентів Вашого комп'ютера.
Тепер ми можемо спостерігати температури:
ЦП - Процесора
Ядро 1 \ 2 \ 3 \ 4 - ядер процесора
ДП - Графічного процесора (відеокарта)
Пам'ять ДП - Пам'яті графічного процесора (пам'ять відеокарти)
Системна плата - температура материнської (основний і найбільшої) плати на комп'ютері, а саме температура її чіпсета (такою головною штучки в ній).

Крім цього, щоб дізнатися, яка температура у пристроїв, зазвичай використовують і інші спеціальні програми такі, як CoreTemp, Piriform Speccy. Більш того, дізнатися температуру процесора, відеокарти можна за допомогою програми Speccy - невеликої утиліти від розробників популярного додатка для очищення комп'ютера від системного сміття Ccleaner.
А в цілому програм для діагностики дуже багато.