Автозапуск часто використовуваних програм


     Працюючи за комп'ютером і часто запускаючи одні і ті ж програми, звичайно ж, було б корисно налаштувати їх швидкий запуск, щоб не витрачати зайвий час на їх пошук. Особливо, зважаючи на те, що більшість програм можна налаштувати таким чином, щоб вони запускалися автоматично при запуску самої операційної системи. Як правило, це можуть бути найулюбленіші і програми, що використовуються щодня, такі як поштова програма, Skype (Скайп), електронна записна книжка і т.д.
     Але разом з тим не варто забувати про те, що через автозапуску з плином часу сповільнюється не тільки завантаження операційної системи при включенні, але також запуск і робота програм. Це тому, що, виявляється, не тільки ми засмічуємо нашу оперативну пам'ять, а й розробники програм приймають в цьому участь. Яким чином? - Кожен розробник прагне зробити свою програму кращою, незамінною. А з метою її якнайшвидшого запуску, при установці багато програм додаються в автозапуск Windows. Ви про це можете і не здогадуватися. І якщо ви давно не встановлювали операційну систему і не чистили автозапуск програм Windows, то разом з Windows можуть запускатися не 1-2 програми, а кілька десятків. Але не треба засмучуватися, тому що автозапуск все-таки має і переваги. Про них і поговоримо.
     До того ж, на допомогу при збиранні зайвих програм з автозапуску прийде програма Anvir (Anvir Task Manager).

Автозапуск улюблених програм


    Автозапуском програм Windows називається автоматичний запуск програми разом з запуском Windows, тобто при включенні ПК. Яскравим прикладом програми з таким типом запуску є антивірус. Кожен раз, коли ви вмикаєте свій комп'ютер ви бачите, що антивірусна програма вже працює, але ви не керуєте її включенням це відбувається автоматично. Найчастіше у багатьох користувачів разом з Windows запускається і Skype. Автозапуск по великому рахунку потрібен для того, щоб після включення комп'ютера запускалися як програми, необхідні для роботи Windows, так і сторонні програми. Наприклад, антивірус зобов'язаний запускатися одним з перших, щоб випередити можливі загрози. Робочий стіл (explorer.exe) - теж програма, частина операційної системи, запускається мало не найпершим, навіть раніше антивірусів.
     Це дуже зручно адже іноді ми можемо забути його включити і навіть не будемо знати намагався нам хтось написати, зателефонувати чи ні. Для кожної людини може бути свій набір програм, який необхідний в щоденній роботі. Але, мабуть, багато хто погодиться, що не всі встановлені програми потрібні нам щодня. А, відповідно, їх запуск можна і не проводити при кожному включенні.
      Можна виділити кілька шляхів потрапляння різних додатків в автозапуск:
1. Програма додається в автозавантаження самостійно в момент її встановлення на ПК;
2. В процесі встановлення ми не знімаємо галочку з пропозиції додати програму в автозапуск;
3. Ми самостійно додаємо додаток в автозапуск. Зробити це можна або через налаштування додаток, або через автозагрузку Windows.
     Активні програми відображаються в треї або на панелі завдань поруч з годинником. Досить часто недосвідчені користувачі після запуску системи відкривають трей і починають закривати непотрібні програми. Це досить незручно, займає час, а іноді з підвисанням комп'ютера ще й псує нам нерви і настрій. Більш досвідчені користувачі вже знають, що можна налаштувати автозавантаження під свої бажання і потреби.
      Автозапуск можна знайти в програмі «Конфігурація системи». А ось відкрити вікно програми ви зможете, використовуючи кілька шляхів. У меню «Пуск» можна вбити аналогічну пошукову фразу, а в результатах пошуку вибрати необхідну програму. Другий шлях також починається з меню «Пуск», але потім нам необхідно використовувати команду Виконати, а рядок заповнюємо фразою «msconfig».
      У вікні «Конфігурація системи» одна з вкладок називається «Автозавантаження». У довгому списку програм можна знайти назву тих додатків, які ми бажаємо відключити. Процедура відключення зводиться до того, що необхідно зняти галочку з тих програм, запуск яких не потрібен. Після цього необхідно підтвердити свої налаштування натиснувши на кнопку «Застосувати» і «ОК».


     Потім вам буде запропоновано перезавантажити комп'ютер. Перезавантаження зовсім не обов'язкова, настройки вступлять в силу після наступного включення ПК, так що вибір дії залишається за вами.

Додавання програми в автозавантаження Windows 10, 8.1, 8, 7


        1. Додавання в автозавантаження через папку автозапуску програм.
Почнемо, мабуть, з самого простого способу. Суть способу проста, необхідно помістити ярлик програми в спеціальну папку автозапуску.
Переходимо в одну з наступних папок:
а) Якщо ви хочете, щоб програма запускалася тільки у поточного користувача, то вставте в адресний рядок провідника наступний рядок (якщо хочете пройти вручну, то% USERPROFILE% - це папка C: \ Users \ * ваш користувач \):
% USERPROFILE% \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup
б) Якщо ж ви хочете, щоб програма запускалася у всіх користувачів, то вставляєте: C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ StartUp
Після вставки тиснете Enter на клавіатурі.
Звертаємо вікно провідника з обраної папкою і починаємо створювати ярлик. Для цього тиснемо правою клавішею миші по ярлику або виконуючому файлу програми і вибираємо «Копіювати».
Повертаємося в минуле вікно, тиснемо правою клавішею миші по порожньому місці в папці і вибираємо «Вставити ярлик».


        2. Додавання в автозавантаження через «Редактор реєстру Windows».
Як зрозуміло з назви способу, нам для початку потрібно відкрити редактор реєстру, багато способів описано тут. Я ж пропоную, просто натиснути Win + R і прописати regedit.
Далі, у нас знову два варіанти:
а) Автозапуск тільки для поточного користувача, значить йдемо в гілку:
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run
б) Автозапуск для всіх користувачів комп'ютера - йдемо в розділ:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

Як видно з скріншоту, для додавання програми в автозапуск, необхідно створити строковий параметр. Тиснемо правою клавішею по порожньому місці в правій частині вікна і вибираємо: «Створити» → «Строковий параметр».


Вводимо яке-небудь ім'я для параметра. І тиснемо подвійним кліком по ньому. У рядок «Значення» необхідно вставити повний шлях до виконуючого файлу. І тиснемо ОК.


         3. Додавання в автозавантаження через «Планувальник завдань Windows».
Для початку, як би логічно це не звучало, потрібно відкрити планувальник завдань. Для цього йдемо в «Панель управління» → група «Система і безпека» → «Адміністрування» і вибрати «Планувальник завдань». Але можна простіше, тиснемо Win + R і вводимо taskschd.msc


Вибираємо зліва «Бібліотека планувальника», а праворуч «Створити просту задачу». Запуститься майстер створення завдання. Вводимо ім'я завдання і тиснемо «Далі».


Далі вибираємо умова виконання дії, пропоную поставити «При вході в Windows», щоб програма запускалася вже при вході користувача. Тиснемо далі.
Вибираємо в якості дії запуск програми.


І на наступному вікні вибираємо шлях до нашої програми.


Перевіряємо чи все правильно вказали і тиснемо кнопку «Готово».


Ось і все, що стосується автозавантаження (автозапуску) Windows.
Включення і відключення завантаження програм під час запуску операційної системи можна зробити в налаштуваннях більшості програм. Розглянемо цей процес на прикладах кількох програм. І вже по цих прикладів Ви зможете налаштувати і інші свої улюблені програми.


Автозапуск для Skype (Скайпу):
Програму Skype (Скайп) на автоматичний запуск можна налаштувати так:
Заходимо в Інструменти → Налаштування:


Далі йдемо в Загальні настройки. Для автоматичного запуску при старті Windows ставимо галочку і Зберігаємо зміни:


Автозапуск для Punto Switcher
Теж часто використовувана програма автоматичного перемикання розкладки клавіатури - Punto Switcher.
Для настройки її автозапуску, спочатку на Панелі завдань знаходимо піктограму цієї програми, натискаємо на неї правою кнопкою миші і в випадаючому меню переходимо в Налаштування:
Далі в розділі Загальні → Основні ставимо галочку на позиції Запускати разом зі стартом Windows і тиснемо ОК:


Автозапуск для Evernote
Для закріплення цього способу настройки швидкого запуску улюблених програм розглянемо ще настройку для автоматичного запуску записної книжки Evernote.
Заходимо, в меню Сервіс → Налаштування:


І у вкладці Загальні відзначаємо Запускати Evernote при старті системи і тиснемо ОК: